islammektebi

islami paylaşım platformu

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap
İslamMektebi Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
C.tesi Ara. 17, 2016 12:19 pm
C.tesi Ara. 17, 2016 12:18 pm
C.tesi Ara. 17, 2016 12:17 pm
C.tesi Ara. 17, 2016 12:14 pm
Salı Mart 25, 2014 9:20 pm
Salı Mart 25, 2014 9:18 pm
Salı Mart 25, 2014 9:08 pm
C.tesi Ara. 28, 2013 7:58 am
Salı Ara. 17, 2013 12:28 am
Salı Ara. 17, 2013 12:25 am

»GAZZE BANA NE ÖĞRETTİ

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Altın Üye
Altın Üye
Kadın
İş/Hobiler :
Lakap :

MesajKonu: »GAZZE BANA NE ÖĞRETTİ C.tesi Ocak 31, 2009 8:10 pm

Gazze bana ne öğretti.

"Bu da geçer"i öğretti. "Bir kaç gün geçsin, hiç bir şey hatırlamayacaksın"ı öğretti. Çok değil, 2006'da da İsrail böyle azmıştı ve yine bebekler can vermişti, aradan geçen yıllarda kaç kişi hatırlıyor o katliamları?
Olaylar canlıyken edebiyatın nasıl güzel parçalanabilirliğini öğretti. Herkes yazar oldu, şair oldu Gazze sayesinde... Kim bilir kaç forumda, kaç blogda Gazze ağıtları yakıldı? Sadece ağıtlar yakıldı...

2006'yı geçtim, daha geçen kurban bayramında Gazze'ye kurbanlıkların nasıl taşındığını, tünellerden nasıl geçirilmeye çalışıldığını bilenimiz var mıydı aramızda? Kaç kişi ilgilenmişti tünelin bir ucundan bağlanarak salıverilen koçun, tünelin diğer ucunda bekleyen Gazzeli'ye nasıl ulaştığıyla...

Ateşkes anlaşmasının şartlarından biri olmasına rağmen Gazze'deki ambargonun kaldırılmadığından bile haberdar değildi bir çoğumuz. Ama Hamas, güya ateşkesi bozunca; İsrail, çocukları vurunca n'oluyor diye şaşkına döndük. Meclisimizde İsrail dostu vekillerimiz vardı halbuki... Kendi oylarımızda seçtiğimiz vekiller İsrail'le kardeş olmuşlardı. İsrail'e Türk yardım gecesinin tarihi 2006 değil miydi?
Hatırlamayı bırakalım, haberimiz var mıydı?

Biz müslümanlar hep ağıt yakmayı biliriz. İyi de edebiyat yaparız. Sokaklara da dökülür, havalı mitingler de yaparız, doğrusu ya...

Ama biz hiç bir vakit ilkeli olamayız!
Boykot deriz her katliam vakti ama sonra boykot ateşimizi yine şaibeli ürünlerle söndürürüz.
Ülkemizde helal gıda için tek adım atmayız da, Siyonist menşeli ürünleri tüketiriz habire...

Boykot deriz katliamlardan katliamlara ama; ülkemizde savunma sanayisi kurmayız. Kurmak isteyenlere oy bile vermeyiz. Başımıza bile seçmeyiz.
Yediğimiz ekmek için bile İsrail'e bağlı iken, bir de utanmadan meydanlarda slogan atarız.

Gazze bana müslümanların zelil olmayı hakettiklerini öğretti. Acı ama gerçek ne yazık ki! Çünkü bir toplum kendini düzeltmedikçe Allah o toplumu düzeltmeyecektir.

Bunca, sözde islam ülkesi vardır ama hiç biri on para etmiyor. On para etmeyenleri seçenler müslümanlar değil mi? Gazze, Hamas'ı seçtiği için bombalanıyor; ya bizler, ya diğer müslümanlar... Bizlerin ise ödü kopuyor, düzenimiz bozulacak diye...

Gazze bana "Filistin hep direnecek ve diğer müslümanlar hep kaybedek"i de öğretti... Çünkü Filistin'de çiğnenen İslam onurudur; Danimarka'daki karikatürlerde çiğnenen İslam onurudur; benzeri pek çok olayda çiğnenen İslam onurudur... Neye ne kadar tepki vereceğimiz sınanıyor... Deney labaratuvarındaki labirentin içinde gibiyiz. Labirentin aynı yollarında dönelip duruyoruz.

Bir kaç yıl sonra, Gazze'de şunlar olmuştu diye istatistikler verilecek sadece. Yeni bir katliama kadar yine kış uykusuna dönecek müslümanlar...

Aksini ispatlayabilir misiniz?
La_Edri Kullanıcısının İmzası
Kullanıcı profilini gör

»GAZZE BANA NE ÖĞRETTİ

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası